رئیس پلیس فتا کیش به افرادیکه اقدام به اجاره دادن حساب ها و کارت های بانکی خود می نمایند هشدار داد و گفت: افرادیکه حساب های خود را در اختیار دیگران قرار دهند، در صورت وقوع جرم به عنوان مالک حساب باید در محاکم قضایی پاسخگو باشند و ضرر و زیان شاکیان را نیز پرداخت کنند.
 پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا: سرگرد بابایی در تشریح این خبر عنوان کرد: کلاهبرداران به منظور پول شویی و خرج نمودن پول های به دست آمده از فعالیت های مجرمانه و غیرقانونی خود با ترفند هایی نظیر کار در منزل ، فعالیت در بورس، پرداخت سود ، فعالیت در زمینه ارز دیجیتال و … اقدام به اجاره کارت ها و حساب های بانکی نموده و از کاربران می خواهند تا با در اختیار گذاشتن اطلاعات حسابشان ، حقوق یا سود دریافت نمایند.
وی اضافه کرد: مجرمان و کلاهبردارن با استفاده از حساب های اجاره ای اقدام به کلاهبرداری نموده و با انتقال پول های حاصل از اعمال مجرمانه خود به حساب های بانکی اجاره شده ، اقدامات مجرمانه خود را صورت داده و در نهایت صاحب حساب باید پاسخگوی تراکنش های بانکی حساب خود باشد.
سرگرد بابایی اظهار کرد: در برخی موارد نیز سود جویان با شگرد‌های مجرمانه از طریق سایت های قمار و شرط بندی ، با سوءاستفاده از ناآگاهی کاربران، آن‌ها را به ‌راحتی در دام خود گرفتار کرده  و از حساب آنها به عنوان حساب واسطه سوء استفاده نمایند.
این مقام انتظامی خاطر نشان کرد: کاربران باید توجه داشته باشند که مسئولیت هرگونه استفاده از حساب‌ها و کارت‌های بانکی با صاحب حساب است بنابراین شهروندان باید از ارائه کارت بانکی یا اطلاعات حساب بانکی به افراد غیر جداً خودداری کنند و هرگونه مفقودی کارت بانکی خود را سریعاً به بانک مربوطه اطلاع  داده و نسبت به انسداد کارت اقدام کنند.
رئیس پلیس فتا کیش در پایان گفت: سایت پلیس فتا به آدرس اینترنتیwww.cyberpolice.gov.ir  آماده دریافت گزارش های مردمی بوده و کاربران گرامی می‌توانند آخرین اخبار حوادث و رویدادهای سایبری را از این سایت دنبال نمایند.