برای نخستین بار در ایران، یک مسابقه‌ی ماراتن در تقویم فدراسیون جهانی دوومیدانی قرار گرفت. به گزارش پایگاه خبری مردم کیش به نقل از روابط‌عمومی هیئت ورزش‌های همگانی کیش، برای اولین بار در کشور توسط نماینده فدراسیون جهانی دو و میدانی مسیر و مشخصات فنی مسابقه ماراتن بررسی و با درجه A تایید و در […]

برای نخستین بار در ایران، یک مسابقه‌ی ماراتن در تقویم فدراسیون جهانی دوومیدانی قرار گرفت.

به گزارش پایگاه خبری مردم کیش به نقل از روابط‌عمومی هیئت ورزش‌های همگانی کیش، برای اولین بار در کشور توسط نماینده فدراسیون جهانی دو و میدانی مسیر و مشخصات فنی مسابقه ماراتن بررسی و با درجه A تایید و در لیست تقویم عمومی فدراسیون قرار گرفت.

به دعوت موسسه دویدن در طبیعت پازن، نوری ویلیامسون نماینده و کارشناس ارشد فدراسیون جهانی دو و میدانی در جزیره کیش حاضر و مسیر ماراتن مورد اندازه گیری و تست فنی قرار گرفت و پس از تایید، این مسابقه به عنوان یک مسابقه استاندارد بین المللی ثبت جهانی شد.

دور سوم رویداد بین المللی مارتن بزرگ کیش به عنوان بزرگترین ماراتن کشور و تنها ماراتن دور جزیره دنیا به مناسبت هفته کیش در تاریخ ۲۶ آبان ۱۴۰۲ با حضور ۱۵۰۰ دونده از سراسر کشور در دو بخش بانوان و آقایان و یک نماینده از کشور کنیا در مواد ۸۰۰ متر کودکان، ۵ کیلومتر تفریحی، ۱۵ کیلومتر همگانی و ۴۲ کیلومتر استقامتی برگزار شد.

شایان ذکر است این رویداد برای سومین سال متوالی توسط موسسه دویدن در طبیعت پازن برنامه ریزی و اجرا گردید و به میزبانی هیئت ورزش های همگانی کیش و همکاری سازمان منطقه آزاد کیش، شرکت عمران، آب و خدمات و معاونت ورزش و تفریحات سالم برگزار شد.

و در پایان نفرات برتر دوره به شرح زیر اعلام شدند:

۱۵ کیلومتر آقایان:
۱- محمد حسین طیبی ۴۸:۲۲:۶۲
۲- مرتضی بیراوند ۴۸/۲۷/۰۶
۳- امیرحسین کیوان لو ۴۹/۳۹/۱۰

۱۵ کیلومتر بانوان
۱-پریسا عرب ۵۶/۵۴/۰۰
۲- شادی رضایی ۱/۰۶/۳۷
۳- آوا نصیریان ۱/۰۷/۴۵

۴۲ کیلومتر آقایان
۱- علی اکبربذری ۲/۲۸/۰۱
۲- محمد حقیقی ۲/۳۴/۳۵
۳- رونو کیپروچ ۲/۴۸/۱۳

۴۲ کیلومتر بانوان
۱- دنیا سمیعی ۳/۲۱/۴۲
۲- بهاره موتوف ۴/۰۲/۴۶
۳- سحر مصیب زاده ۴/۰۵/۵۴